Як привити дитині любов до тварин

Є моменти, які чітко характеризують людину, виступають свого роду індикатором його особистості. Наприклад, визначальним фактором є ставлення до тварин. Якщо людина дбає про братів наших менших, значить вона за визначенням не може бути поганою. Однак слід пам’ятати, що такі риси характеру прищеплюються ще в дитинстві. Якщо дитина разом з батьками влаштовувала в саду годівниці і майструвала будиночки для птахів, вона і далі захоче витрачати свій час, сили, а потім і гроші на допомогу тваринам. Наприклад, варто подивитися на те, як 100 домівок для птахів виготовили діти з Вінницької області.

Все робимо разом

Для дітей дошкільного віку дуже важливо мати спільні з батьками інтереси і заняття. У 5-6 років мама і тато є для дитини авторитетними особистостями. Щоб така тенденція зберігалася і далі, батьки неодмінно повинні знаходити час для спільних з дитиною занять. Наприклад, перебуваючи на дачі, можна разом майструвати годівниці і потім стежити за тим, щоб в них завжди була їжа. Також разом з дітками потрібно спостерігати, записувати, замальовувати, фотографувати. Після закінчення сезону буде цікаво дістати всю цю інформацію і разом згадати про те, які птахи і коли прилітали до годівниці, як вони себе поводили. Також не завадить зробити кілька пташиних будиночків і розвісити їх на ділянці.

Такі заняття дозволяють батькам краще пізнати своїх дітей, зрозуміти, як вони сприймають світ, навчитися їм довіряти. В даному випадку діти зможуть побачити, як їхні батьки ставляться до тварин. Вони також зможуть переконатися, що ця турбота не закінчується просто словами, і що мають значення тільки вчинки.

Не забуваємо про заохочення

Звичайно, прищеплювати любов до тварин потрібно з самого малечку. Наприклад, гуляючи з малюком, мама або тато повинні завжди брати з собою корм для пташок. Так дитина зможе спостерігати, як птахи поводяться. Незабаром вона навчиться розрізняти птахів і розпізнавати їхні голоси. Буде чудово, якщо одного разу хтось із дорослих принесе дитині частування, наприклад, розписний пряник, який нібито малюкові передали пташки в знак подяки.

Малюк в ранньому віці сприймає тварин і птахів як рівних собі, тому такий зворотний зв’язок викличе у нього масу позитивних емоцій. До речі, так само можна підгодовувати білочок у парку, а в подарунок приносити від них горішки. Наступного разу дитина буде із задоволенням збиратися на прогулянку і обов’язково згадає про частування для своїх нових друзів. Саме з таких дрібниць і починається любов до тварин, яка в підсумку робить людину дбайливою, доброю і відповідальною.