Як організувати рухливі ігри для дітей вдома

Для дітей дошкільного віку фізична активність є важливою з низки причин: вона розвиває дрібну та грубу моторику, покращує психологічне самопочуття, сприяє зміцненню серцево-судинної системи, м’язів та кісток. На просторах інтернету ви легко знайдете безліч варіантів цікавих рухливих ігор. Наприклад, на порталі krainau.com, можна знайти ігри для дітей 3-4 років — https://krainau.com/maty-ta-dytyna/rukhlyvi-ihry-dlia-ditei-3-4-rokiv.html, або рухливі ігри на вулиці — https://krainau.com/maty-ta-dytyna/rukhlyvi-ihry-dlia-ditei-na-vulytsi.html.

Однак не завжди у батьків є можливість відпускати дитину гуляти на дитячий майданчик більшу частину дня: вона може бути хвора, на вулиці може стояти негода або сильна спека, за нею просто не буде кому дивитися і т.д.

Вдома для дітей також можна організувати активні ігри. До того ж, більшість із них не вимагають наявності специфічних підсобних матеріалів. Просто вмикайте фантазію або згадайте, у що самі грали в дитинстві.

Вдома також можна легко організувати рухливі ігри

Цікаві дитячі ігри вдома можуть мати змагальний характер, що особливо цікаво буде для сімей, в яких більше однієї дитини. Однак навіть якщо у вашого малюка немає брата чи сестри, ви теж можете скласти йому конкуренцію і злегка підіграти на самому початку, поки він опановує правила та набуває необхідних навичок.

Найпростіша рухлива гра — боулінг. Напевно ви іноді купуєте мінеральну воду або будь-яку іншу бутильовану рідину. Не викидайте пляшки: достатньо накопичити штук 5–7 і у вас з’явиться чудовий підсобний матеріал для організації цієї гри. Якщо пляшки прозорі, їх можна наповнити різнобарвним папером, фантиками від цукерок, трохи обтяжити крупами або гудзиками. Словом, згодяться будь-які предмети, щоб зробити заняття ще цікавішим. Ця розвага, до речі, відноситься до одних з найбезпечніших ігор з м’ячем вдома. М’яч у такому випадку замінює метальний шар. Все, що вам потрібно буде крім нього та імпровізованих кеглів, – лише максимально розчистити простір кімнати від зайвих предметів і запастися папером і ручкою, щоб підраховувати бали.

Щоб виробити у дитини спритність та рівновагу, можете організувати для неї гру під назвою «Струмок». Для неї знадобляться дві мотузочки однакового розміру. Розташуйте їх на підлозі паралельно одну одній, між ними влаштуйте «острівці» — їх можна зробити з кружків паперу, якщо підлога не слизька, або намалювати крейдою, бо її зручно потім відтерти. Правила гри прості: дитині потрібно буде перебратися з одного берега струмка на інший, перестрибуючи острівцями.

Рухливі домашні ігри не обов’язково мають виглядати як біганина з однієї кімнати до іншої. Їх можна і потрібно організувати з користю. Так, для вироблення правильної постави та вміння тримати рівновагу дитина може переходити з умовної точки А до точки Б із книжкою на голові, не утримуючи її руками. Коли вона почне виконувати це завдання, нехай спробує збільшити свою швидкість. Книжку на голові можна замінити будь-яким іншим зручним предметом – наприклад, пакетом із цукром чи крупою. Головне, щоб малюку було зручно та не надто складно.

Рухливі ігри захоплюють не лише малюків, а й старших дітей, і навіть батьків

Здається, дітей віком 5-6 років взагалі важко утримати вдома. Щоб їхня активність не супроводжувалася забоями чи травмами, в іграх має бути й інтелектуальна складова. Якщо малюки цього віку вже вміють читати, це полегшить ваше завдання.

У що пограти з дитиною 5-6 років:

Гру в хованки знає будь-яка дитина. А як щодо того, щоб пошукати скарби? Якщо вам не важко сховати цукерки або будь-які інші призи в різних місцях квартири і намалювати «карту скарбів», за якою дитина змогла б їх знайти, то вона віддасться цій грі з головою. Можна ускладнити завдання і разом із черговим «скарбом» ховати записку, де заховано наступна.

Ще одна цікава гра на розвиток координації та постави – «Канатоходець». Розташуйте на підлозі мотузку хвилястою лінією. Завдання малюка — пройти по ній з предметом на голові (такою ж дитячою книжкою або наповненим крупою пакетом), не оступившись. Ускладнити завдання можна, давши дитині до рук парасольку або чашку з водою.

Для того, щоб виробити у малюка спритність, зовсім не обов’язково купувати ціль з дротиками. Можна використовувати звичайну 5-літрову сулію з-під води, обрізавши її наполовину, каструлю або таз. Замість дротиків скачайте кульки з фольги. Підраховуйте кількість влучень у ціль – той, хто виграв обов’язково має отримати приз у вигляді, наприклад, цукерки, щоб інтерес до гри не згасав.

Трохи кмітливості — і навіть найпростіші предмети можуть стати захоплюючими іграшками.

Як бачите, варіантів рухливих ігор вдома безліч. Головне – виявити трохи терпіння та кмітливості, щоб їх організувати.