Як обрати та де придбати крипто-гаманець?

Хоч би що писали в інших статтях задля спрощення, криптовалюта зберігається не на гаманці, а в блокчейні. Так званий крипто-гаманець SecuX V20, або гаманець іншої моделі — це лише спосіб зберігання секретного ключа для доступу до вашої криптовалюти. Тут підходить проста аналогія — на вашій пластиковій банківській карті теж немає грошей, вона лише відкриває доступ до банківського рахунку. Криптокошелек складається з двох частин: відкритий та закритий ключ. Ключі є довгою послідовністю символів. Той, хто володіє цією парою, може робити з рахунком все, що забажає.

Що таке відкритий та закритий ключ?

Відкритий ключ – це ідентифікатор вашого гаманця, простіше кажучи – його адреса у блокчейні. Відкритий ключ відомий усім учасникам системи, його передають, коли ви хочете попросити когось переслати вам криптовалюту. Закритий (приватний) ключ використовується вже для підтвердження транзакцій, простіше кажучи, це пароль, який ви вводите, щоб провести транзакцію. Сід фраза — це послідовність випадкових 12-24 слів, які допоможуть відновити приватний ключ за його втрати. Якщо ви забули і приватний ключ, і сид-фразу, то більше своїх грошей не побачите. Тепер розберемося, які типи гаманців бувають і який вибрати під кожен кейс використання.

Які криптогаманці бувають і який вибрати?

Існує два види криптогаманців:

  1. Гарячі.
  2. Холодні.

Гарячі гаманці підключені до Інтернету. Холодні гаманці автономні та не підключені до інтернету. Холодні гаманці мають фізичну форму, їх можна доторкнутися, взяти з собою або покласти в сейф, наприклад паперовий гаманець та апаратний, наприклад, крипто-гаманець Ledger Nano X. Немає ідеального гаманця під усі випадки життя, під кожне завдання добре заточений якийсь конкретний. Погляньмо, як їх вибирати.

Апаратний криптогаманець

Це холодний тип гаманця. Виглядає як флешка, яку можна вставити USB-порт і почати пересилати криптовалюту. Іноді є додатковий захист. Наприклад:

  • для розшифрування ключів потрібно ввести кодову фразу;
  • на корпусі флешки може бути зчитувач відбитка пальця.

Деякі гаманці можуть підключатися по Bluetooth і з ними можна працювати з телефону. Головний плюс апаратного гаманця в тому, що він не підключений до інтернету – зламати його онлайн неможливо. Але можна витягнути його з кишені і за допомогою паяльника чи іншого приладу вивідати кодову фразу.

Коли брати апаратний гаманець

Апаратний гаманець, такий, як крипто-гаманець Trezor Model T , гарний у тих випадках, коли ви хочете бути впевнені у безпеці своїх криптоактивів і нечасто займаєтеся торгівлею. Також він ідеальний, щоби при переїзді за кордон взяти свої гроші з собою. Ви просто міняєте свої гроші на біткоїн, закидаєте на флешку, а флешку в рюкзак і вже на місці спокійно міняєте криптовалюту на місцеву валюту. Без пояснень з банками, податковою та іншою гармидером.