Главная Здоровье всей семьи Здоровье ребенка Чи потрібно дитині лікувати молочні зуби

Чи потрібно дитині лікувати молочні зуби

Сьогодні стоматологи все частіше звертають увагу на те, що у маленьких дітей стали сильно псуватися зуби. Помітно почастішали випадки виникнення карієсу на молочних зубах. Можливо, це пов'язано із зіпсованою екологією або з не дуже здоровим харчуванням.

Однак, так би мовити, факт лишається фактом - батьки малолітніх дітей все частіше приводять їх до стоматолога з тим, щоб захистити зуби від прогресуючого карієсу. Будь-який грамотний дитячий стоматолог неодмінно пояснить батькам, як доглядати за зубами дитини, щоб захистити їх від пошкодження. Саме від гігієни багато в чому залежить подальше здоров'я зубів, а тому навчати, здавалося б, елементарних речей доводиться не тільки дітей, а й їхніх батьків.

Трохи про здоров'я молочних зубів у дітей

Серед батьків часто можна почути думку, що молочні зуби дитині лікувати не потрібно навіть в тому випадку, якщо вони уражені карієсом. Думка ця в корені невірна, оскільки відсутність лікування пошкоджених молочних зубів може призвести до, того, що карієс перекинеться на здорові, в тому числі постійні зуби.

За своєю будовою дитячі молочні зуби нагадують корінні з тією лише різницею, що через деякий час у молочних зубів розсмоктується корінь, поступаючись місцем постійному корінному зубові. Оскільки дорослі зуби і безпосередньо їх коріння формуються приблизно до 12-річного віку, дуже важливо зберігати здоров'я молочних зубів, адже саме вони утримують місця, на яких в подальшому проростуть корінні зуби. Протягом перехідного періоду молочні зубки також необхідні для подрібнення їжі.

Як можна вберегти молочні зуби дитини від карієсу

У сучасних стоматологічних клініках багато уваги приділяють не тільки лікуванню зубів, а й їх захисту від можливих пошкоджень. Особливо цього потребують дитячі зубки. Зараз існують різні методи, що дозволяють зберегти здоров'я дитячих зубів. Наприклад, допомагає зміцнити зубну емаль, а значить і мінімізувати ризик виникнення карієсу, такий ефективний метод як фторування. Досить популярне також механічне чищення зубів, після чого зуби обробляють спеціальними антікаріесними розчинами.

Для збереження здоров'я дитячих зубів слід уважно стежити за харчуванням дитини. Руйнування емалі і виникнення карієсу в ранньому віці може бути викликане вживанням в їжу великої кількості вуглеводів, а також недостатньою або неправильної гігієною ротової порожнини. Також можна спостерігати випадки, коли карієс розвивається навіть у немовлят. Це може бути пов'язано з неправильним харчуванням матері під час вагітності або наявністю у неї різних інфекційних захворювань.

Обсудить на форуме

 

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Прочее

Прочее