Главная Ребёнок и мама Развитие и воспитание Як самостійно вивчати з дитиною іноземну мову

Як самостійно вивчати з дитиною іноземну мову

Немає сенсу комусь доводити, наскільки легко діти, особливо дошкільного віку, здатні засвоїти одну або навіть декілька іноземних мов. Дитяча пам'ять влаштована таким чином, що здатна сприймати величезну кількість інформації. Саме на основі цього побудована методика вивчення іноземної мови з самого народження. Вченими доведено: якщо при спілкуванні з дитиною поряд із рідною мовою додатково ввести іноземну, то вона опанує її в тій же мірі, що і рідну.

Іноді можна зустріти висловлювання, мовляв, так малюк може взагалі нічому не навчитися, оскільки в його голівці все перетвориться на плутанину. На ділі ж виходить зовсім інакше. Дитина з посередніми здібностями легко може опанувати дві, а то й три мови одночасно. Це особливість асоціативної пам'яті, яка в ранньому дитинстві використовується найбільше. Що ж стосується маленького українця, йому зовсім не завадить додатковий курс польської мови, оскільки зараз не тільки польські ВНЗ відкривають двері перед нашими випускниками, а навіть коледжі та загальноосвітні школи цієї дружньої європейської країни. Само собою, в майбутньому знання цієї та інших іноземних мов дасть дитині величезні переваги перед однолітками і відкриє їй шлях до отримання по-справжньому якісних знань.

Коли краще починати вивчення іноземної мови з дитиною

Як вже було сказано вище, в ідеалі це потрібно робити буквально з моменту народження малюка. Так, один з батьків може говорити з дитиною рідною мовою, а другий – іноземною. Не слід хвилюватися, що виникне плутанина. Навіть в тому випадку, якщо бабуся додасть в ужиток ще одну іноземну мову, дитячий мозок цілком впорається і з цим новим знанням.

Якщо ж у батьків немає можливості спілкуватися з малюком на іноземній мові з народження, потрібно хоча б долучати його до цього знання якомога раніше. Для цього варто розвісити по стінах іноземні літери і простенькі слова з малюнками. Однак, завжди слід пам'ятати, що переучувати набагато важче, ніж навчати, тому вся інформація, яка подається дитині, повинна бути точною. Це ж стосується і вимови. Зважаючи на це краще запрошувати до дитини грамотного фахівця або водити малюка на курси раннього розвитку.

З чого краще почати самостійне навчання іноземної мови

Варто розглянути випадок, коли хтось із батьків вивчав ту чи іншу іноземну мову в школі або виші, а тому знає її ази, правила читання і вимови. Ось тут можуть стати в нагоді яскраві картки зі словами і зображеннями, кубики та лото. Можна з раннього дитинства розучувати з малюком простенькі віршики іноземною мовою і читати ілюстровані книги. Ще раз хочеться застерегти - дитина може отримувати знання виключно в тих межах, в яких вони присутні у викладача. В іншому випадку варто залучити до процесу професіоналів.

Обсудить на форуме

 

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Прочее

Прочее