Особливості вторинного ринку нерухомості: як самостійно купити житло

Незважаючи, що багато українських родин віддають перевагу первинному житлу, в’їхати у квартиру в недобудованому будинку не вийде. Тому якщо ви плануєте терміновий переїзд, то варто звернути увагу на вторинний український ринок нерухомості. При цьому важливо розуміти, що попри пряму співпрацю з власниками квартир, вчинення таких угод таїть безліч нюансів котрі складно врахувати самостійно. Тому потрібно запастися терпінням та перейняти досвід професіоналів, які дають корисні поради про те, як уникнути вивертів шахраїв.

Переваги покупки вторинного житла

З огляду на нестабільну економічну ситуацію в країні, багато новобудов перетворюються в довгобуд через брак фінансування та з інших об’єктивних причин. Тому популярність вторинного житла не падає вже багато років. Навіть вигідні кредитні програми від великих українських банків не можуть вплинути на стан вторинного ринку нерухомості. Та цьому є цілком логічне пояснення, обумовлене наступними причинами:

  • Великий вибір квартир в різних районах міста. Плюс до всього будь-яка новобудова після введення в експлуатацію та заселення новоселів переходить в статус вторинної житлоплощі.
  • Великий вибір вартості квадратних метрів. Покупцям доступні як бюджетні варіанти в хрущовських будівлях, так елітні апартаменти в нових житлових комплексах з власною інфраструктурою.
  • Переїзд в куплене житло можливий відразу після підписання документів. Зазвичай квартири на вторинному ринку реалізуються з фінішним ремонтом.

Сьогодні ознайомитися з величезною кількістю пропозицій вторинного та первинного ринку нерухомості можна в інтернеті. Завдяки оголошенням можна вигідно купити квартиру без посередників. Всесвітнє павутиння давно стало корисним джерелом різноманітної інформації.

Як не поповнити ряди ошуканих покупців?

На жаль, всюди, де замішані великі гроші, є шахраї. Недобросовісні власники житла часто використовують наступні незаконні махінації з метою отримання додаткового прибутку:

  • Підштовхують клієнта швидше поставити підпис, в документах мотивуючи це тим, що на квартиру багато охочих. У реальності, прискорюючи угоду, вони намагаються приховати реальні проблеми з нерухомістю.
  • Пропонують передати завдаток без складання договору та навіть розписки, переконуючи клієнта, що завтра прийде новий покупець на квартиру. В кінцевому підсумку погодившись на завдаток, людина залишається без грошей, не маючи офіційного підтвердження обману.

Також на вторинному ринку часто зустрічаються перекупники, котрі мають на меті наживу. Такі ділки ніколи не погоджуються укладати угоди в нотаріуса, обраного покупцем, стверджуючи, що вигідніше скласти договір через знайому нотаріальну контору.

Робимо угоду максимально безпечною

Якщо у ваші плани не входить оплата послуг професійного нотаріуса, то уникнути більшості проблем, супутніх дорогої операції можна слідуючи наступним неписаним правилам:

  • Досконально вивчати документи що встановлюють право власності на квартиру. Ніколи не укладати угоди за дорученням або ксерокопіями документів на нерухомість.
  • З’ясувати кількість всіх прописаних у квартирі, а також наявність боргів за комунальні послуги.
  • Перевірити дотримання прав неповнолітніх, якщо такі проживають в реалізованої квартирі.
  • Складати та підписувати договір купівлі-продажу тільки в присутності нотаріуса.

Щоб прийняти обдумане рішення ніколи не варто поспішати та вивчати всі документи в спокійній атмосфері. Тільки повністю переконавшись, що з документацією на житлоплощу все в порядку можна ставити підпис в договорі.