Гостинка або малосімейка – що краще?

Будинки з одним під’їздом, побудовані за радянських часів для маленьких сімей, що мають ліфт, та на поверсі яких розташовується по 8 квартир, називаються малосімейки. Багато хто з молодих людей вставали в чергу на отримання житла. В ті часи чергу доводилося чекати до 10 років, а для людини з дитиною це дуже довго. Проблему потрібно було якось вирішувати, адже в гуртожитку жити незручно, а втрачати співробітників великих компаній не хотілося. Тоді почали будувати «готелі класу люкс», звані малосімейки.

Види малосімейок

Популярністю малосімейки користувалися у молодих фахівців. Атмосфера гуртожитку була присутня, але у кожного власника все ж була окрема квартира.

Сьогодні будинок з малосімейними квартирами – це звичайний панельний будинок з одним (рідше декількома під’їздами), який має 9 поверхів, на кожному з них розташовується коридор з квартирами. Останні бувають двох видів:

 • Площа 31/18/6 квадратних метрів;
 • Площа 24/12/5 квадратних метри.

Перший тип схожий на однокімнатну квартиру в хрущовці з поєднаною ванною та туалетом, маленьким балконом, передпокоєм з нішею для речей та мініатюрною кухнею. Квартири другого виду відрізняються тільки площею.

Кому підходить малосімейка?

Завдяки доступності, маленької плати за комунальні послуги, власної кухні та санвузла, а також достатньої площі для більш-менш комфортного проживання, цей вид квартир підходить як одиноким людям, так студентам, неодруженим, пенсіонерам, які віддали велике житло дітям. Таке житло стане відмінним варіантом для молодої пари як з дитиною, так і без. Адже місце вистачить для ліжка чада, та для дитячого столика, а проводити час разом, коли є можливість стежити за дитиною, набагато спокійніше та приємніше.

Двокімнатна ж малосімейка підходить для сім’ї з однією дитиною, та для батька-одинака. У цій квартирі, якщо є охота, можна прибрати стіну та вийде велика однокімнатна квартира. А можна взагалі зробити величезну студію та, надалі, перепланувати її як душа забажає або зробити з неї майстерню, фотосалон, та так далі, на що вистачить фантазії.

Що таке гостинка?

Гостинка дуже схожа на готель: одна кімната з окремим приміщенням під душ та туалет. Мінімум зручностей, але доступна ціна. Вхід в цю кімнату знаходиться в загальному коридорі. Через те, що в такі будинки не проводили газ, в них не передбачено кухні. Але зазвичай в кімнатах був куточок для столу та плити. Самотня молодь та сім’ї, які не мають дітей, із задоволенням заселялися в гостинку, хоча її розмір 10-15 квадратних метрів, що дуже мало. Не дарма слова гостинка та готель мають один корінь. Зараз гостинки залишилися в окремих ділянках міста в старих будинках.

Відмінність гостинки від малосімейки

Чим відрізняється гостинка та малосімейка? У першій немає кухні. Особливо це стосується кімнат з 9 квадратами житлового приміщення, та 2-3-ма квадратами для санвузла. Якщо ж планування дозволяє, туди встановлюють душову, або сидячу ванну.

Малосімейка коштує трохи дорожче, ніж гостинка. Хоча тут роль грає розмір кімнати. Але в будь-якому випадку малосімейка вийде дорожче, до того ж деякі розумники роблять за допомогою перепланування з хороших за розмірами малосімейок звичайні квартири.

Серед відмінностей двох варіантів варто виділити:

 • Гостинка менше малосімейки по габаритах.
 • В гостинці відсутня кухня, а часом ванна кімната.
 • Гостинка дешевше, іноді на порядок.
 • Нерідко в гостинці може бути підвищена вогкість.
 • Призначена гостинка в основному для ночівлі.
 • У малосімейці помістяться стандартні меблі.
 • Малосімейка підходить для більш-менш комфортного проживання 3 осіб.
 • У малосімейці є кухня, ванна, іноді комора.
 • З малосімейки можна зробити 2 кімнати, шляхом установки перегородки.

Малосімейка – цілком оптимальний варіант для проживання невеликої родини або молодої пари. Вона доступна, квартплата мінімальна, є всі зручності. Головне обережно та відповідальна підійти до її вибору, щоб не нарватися на шахраїв або галасливих сусідів.